Trutnovské slalomy

54. ročník Trutnovských slalomů a sprintů

16. dubna 2018 v 22:20 | Pavel Míl

Veterání do šrotu nepatří!!!

16. dubna 2018 v 22:08 | Pavel Míl

Veterání do šrotu nepatří!!!

Na spoustě závodů se ukazuje, že zkušenostmi bohatí a dříve narození závodníci mají stále co nabídnout a ukázat.
Krom toho, že své cenné zkušenosti předávají dalším a dalším generacím, sami stále aktivně pádlují, a jak!

A právě pro ně letos přicházíme s novinkou - nultým ročníkem Českého poháru veteránů ve slalomu (ČPV), protože jako jediná věková kategorie neměli vodáci kategorie Masters svoji vlastní soutěž.Princip seriálu ČPV ve slalomu je stejný jako standardní seriál Českého poháru ve slalomu jiných věkových kategorií.
Součástí je 6 slalomových závodů, které budou současně i veřejnými slalomy, startovat na nich tak lze bez výkonnostního omezení.
První dva závody budou 28. a 29. 4. v Trutnově, další dva 14. a 15.7. v Českých Budějovicích, současně s Mistrovstvím ČR veteránů ve slalomu. Seriál vyvrcholí 11. a 12.8. v Benátkách nad Jizerou.
Do výsledného hodnocení se budou počítat 4 nejlepší závody. Bodování bude stejné jako na ČP, žebříček bude veden společně s ostatními žebříčky na stránkách Kanoe.
Veteráni všech lodních a věkových kategorií, pojďme dokázat že nám to pořád ještě jezdí a že to pořád umíme!

53. Trutnovské slalomy

16. dubna 2017 v 10:12 | Pavel Míl

Ahoj vodáci a příznivci divoké vody, srdečně vás všechny zveme 29. a 30. dubna do Trutnova, Poříčí, kde se na Úpě pojedou již tradiční Trutnovské slalomy, letos poprvé se zázemím nové loděnice.

Trutnovské slalomy mají v celé republice, ze všech závodů ve vodním slalomu, nejdelší tradici. Pořádáme je již po 53. bez přerušení a věříme, že v této tradici budeme dále pokračovat.
Vypadá to, že by letos mohla být i slušná voda, na horách je sněhu zatím dostatek, tak by i letošní závody mohly být na kvalitní vodě, která nám v minulých letech tolik chyběla. Pokud je v Úpě dostatek vody, jedná se o jednu z nejkvalitnějších přírodních slalomových tratí v republice, kde se nechá kvalitně jezdit.

K vidění budou všechny lodní kategorie, včetně obnovené kategorie C2mix (posádku debl canoe tvoří muž a žena).

Přijďte se všichni pobavit a podpořit trutnovské vodáky, kteří se v peřejích Úpy utkají se závodníky z celé republiky

I letošní závody si neumíme představit bez laskavé podpory našich sponzorů, kterým tímto vyjadřujeme velký dík.
Pavel Míl

52. Trutnovské slalomy

24. dubna 2016 v 18:39 | Pavel Míl

52. Trutnovské slalomy

Vážení přátelé divoké vody, 7. a 8. 5. 2015 budeme opět krotit divoké peřeje řeky Úpy v Trutnově - Poříčí.
Zveme Vás srdečně na 52. ročník Trutnovských slalomů do prostoru trutnovské slalomové tratě.
Letošní zima byla, bohužel již tradičně, na sněhovou nadilku poněkud skromná, ale i tak doufáme, že se nám podaří připravit závod na kvalitní vodě.
I letošní závody si neumíme představit bez laskavé podpory našich sponzorů, kterým tímto vyjadřujeme velký dík.
Pavel Míl

51. Trutnovské slalomy

13. dubna 2015 v 22:08 | Pavel Míl

51. Trutnovské slalomy
Vážení přátelé divoké vody, už je to tu zase!!!
2. a 3. 5. 2015 budeme opět krotit divoké peřeje řeky Úpy v Trutnově - Poříčí.
Zveme Vás srdečně na 51. ročník Trutnovských slalomů, které zpestří vložený závod na Padelboardech, který je součástí celorepublikového River cupu 2015.
Letošní zima byla o něco příznivější než ta loňská a tak máme na horách připravenou příjemnou zásobu sněhu, kterou nám snad Krakonoš pustí v ten správný okamžik do koryta Úpy, tak aby trutnovské peřeje skýtali to pravé vodácké potěšení.

I letošní závody si neumíme představit bez laskavé podpory našich sponzorů:


50. ROČNÍK TRUTNOVSKÝCH SLALOMŮ

31. března 2014 v 21:59 | Pavel Míl


Vážení přátelé vodních sportů a Trutnovských slalomů zvláště, je to neuvěřitelné, ale v roce, kdy slavíme 100 let kanoistiky v českých zemích, se v Trutnově uskuteční již 50. ročník Trutnovských slalomů.
Můžeme se pochlubit, že Trutnovské slalomy mají v celé republice nejdelší nepřerušenou tradici - celých 50 let.
Za tu dobu trutnovským oddílem prošla hezká řádka vodáků, zaznamenali jsme nemálo úspěchů.

A to všechno chceme o víkendu 19.-20. dubna se všemi kamarády od vody a dalšími příznivci řádně oslavit.
Přijďte i vy s námi oslavit toto významné výročí a podpořit trutnovské vodáky v klání s konkurencí z celé republiky.

Protože slavíme 50. let, je více než příznačné, že toto jubilueum oslavíme s řadou pamětníků tím, že se utkáme ve vlnách Úpy při mistrovství ČR veteránů ve slalomu a dlouhém sjezdu na divoké vodě.
A co by to bylo za oslavu, kdyby chyběla párty, kde zahrají kapely JAKŽ TAKŽ a "AŽ NAPRŠÍ A USCHNE", zatančí divoká dívčí formace DEFECT DE ICE. Všichni jste srdečně zváni.

Vodácký sport se neustále vyvíjí, čehož důkazem je mladé, rychle se rozvíjející odvětví - Paddle board, které již má svoji vlastní soutěž a jeden podnik ze seriálu závodů se pojede v sobotu jako vložený závod.

Pokud si chcete trochu připomenout historii trutnovského vodáckého sportu, přijměte pozvání do naší virtuální galerie Historie oddílu, kterou budeme neustále doplňovat.

Technické informace pro 50. ročník Trutnovských slalomů a MČR veteránů ve slalomu:

Trutnovské slalomy:

Technické informace pro MČR veteránů ve sjezdu:

Start sjezdu:


Cíl sjezdu:Jubilejní 50. ročník Trutnovských slalomů a MČR veteránů ve slalomu a klasickém sjezdu je pořádán s laskavou podporou těchto partnerů:
Jak bylo na 48. ročníku Trutnovských slalomů a 1. a 2. Bohemia Media Českém poháru žáků ve vodním slalomu

8. května 2012 v 0:58 | Pavel Míl
O víkendu 5. a 6. května se na Úpě opět závodilo ve vodním slalomu. Po několika letech se tak do Trutnova vrátila vyšší soutěž v podobě dvou závodů seriálu Českého poháru žáků ve vodním slalomu na divoké vodě.

Společně s nimi se odjel již 48. ročník Trutnovských slalomů, slalomů, které se těší vůbec nejdelší tradici v celé České republice.

Díky Českému poháru žáků se tak do Trutnova sjeli závodníci z celých Čech a Moravy. Sešla se zde celá žákovská závodnická špička, která byla podporována řadou vynikajících závodníků z řad dospělých, kteří mají i zkušenosti s reprezentačními starty. Za všechny můžeme například zmínit naší dřívější, velmi úspěšnou, reprezentantku Zdenu Grossmannovou, která se nyní věnuje výchově další vodácké generace.

Letos jsme měli štěstí nejen na počasí ale zejména na vodu, kterou nám Krakonoš poslal přesně podle potřeby.
S vodou máme v Trutnově obecně problém, protože jsme v jarních měsících silně závislí pouze na množství sněhu na horách a v létě pouze na srážkách. I přes to jsme dokázali vychovat celou řadu velmi úspěšných závodníků, jak ve slalomu, tak ve sjezdu. Za sjezdaře jmenujme alespoň ty nejúspěšnější - několikanásobného mistra světa Aleše Marka nebo momentálně velmi nadějného Matyáše Zierise, který již do mezinárodních medailových pozic dokázal také promluvit loňským druhým místem na mistrovství světa juniorů.

Tomu, že byl o závody opravdu velký zájem, dosvědčuje i to, že mnohé oddíly na závody přihlásily i předžáky, tedy věkovou kategorii nejmladších závodníků do 11 let, kteří správně ještě se staršími na takto náročné trati nemohou startovat. Proto jsme pro ně připravili samostatný vložený závod, ve kterém se i ti nejmladší mohli poprat s nástrahami trutnovských peřejí.

Nejstarším závodníkem potom byl František Nedvídek ze Dvora Králové na Labem, který je i ve svých 68 letech neustále velmi aktivní a pro řadu, o mnoho let mladších závodníků, je doposud vážnou konkurencí.

Na Úpě se letos závodilo ve všech lodních kategoriích, včetně té nemladší a stále více populárnější, C1ž - Kanoe jednotlivců - ženy. Zde byl zájem zejména z řad starších a mladších žaček. I trutnovský oddíl měl v této kategorii své želízko v ohni, a sice Terezii Mílovou, která se nakonec umístila na v sobotu na 5. a v neděli na 6. místě v kategorii C1ž.

Trutnovské barvy hájil i dorostenec Adrián Pospíšil, který v kategorii C1m v sobotu i v neděli vybojoval ve věkové kategorii dorostenců starších pěkné 2. místo.

Trutnovský oddíl dále reprezentovali:

K1m: Horyna Lukáš(18), Marek Lukáš(29), Jezvina Václav (55), Bouček Stanislav (29 ŽS),
Koblížek Daniel (22 ŽM)

C1ž: Mílová Terezie (5 ŽS)

C2m: Vorel Zdeněk, Machek Radek (2 VM)

K1ž: Mílová Terezie (10 ŽM), Čermáková Jitka (37), Zelenková Iva (39 VM)

C1m: Moštěk Ondřej (5), Bolehovský Jiří (4 VM), Hák Jiří (1 VS), Machek Radek (18),
Pospíšil Adrian (2 DS), Albrecht Miroslav (6 VM), Míl Pavel (5 V)


Závody se uskutečnily za laskavé podpory těchto partnerů:


48. ročník Trutnovských slalomů a 1. a 2. Bohemia Media Český pohár žáků ve vodním slalomu

24. dubna 2012 v 22:40 | Pavel Míl
Vážení přátelé a příznivci vodních sportů,
je mi ctí Vás opět, po roce, pozvat na 48. ročník Trutnovských slalomů na divoké vodě.
Po několika letech se k nám vrací vyšší soutěž, a sice Český pohár žáků, který je letos poprvé zastřešen společností Media Bohemia a.s. V Trutnově se pojede první a druhý závod letošního seriálu českých žákovských pohárů, který vyvrcholí koncem léta na umělém kanále v Rakovníku.

Zdá se, že nám je letos příznivě nakloněn i Krakonoš, protože na vrcholcích hor schraňuje dostatek sněhu, aby nám ho v pravý čas poslal do údolí a my mohli připravit kvalitní závod a dobrou podívanou.

Závody se uskuteční o víkendu 5. a 6. května na tradiční slalomové trati v Trutnově Poříčí.Program je následující, po oba dny stejný:

08:00 - Výdej startovních čísel
09:00 - Porada rozhodčích a vedoucích oddílů
09:30 - Ukázková jízda
10:00 - Start závodu


Pořadí kategorií:
1. skupina: K1M, C1Z, C2M - obě jízdy
2. skupina: C1M a K1Z - obě jízdy
mezi skupinami 40minut přestávka

Každý den, po skončení závodů bude vyhlášení Českého poháru žáků.

Vyhlášení výsledků veřejného závodu bude v neděli součtem za oba závody.

Na začátku každé lodní kategorie bude vždy startovat skupina žáků v rámci Českého poháru, za ní budou následovat zbývající věkové kategorie.

Již tradičně je zajištěno občerstvení, pivo, limo, ...

Přijďte i vy podpořit trutnovské vodáky a vodačky.

Závody se uskuteční za laskavé podpory těchto partnerů:Jak bylo na 47. ročníku trutnovských slalomů a sprintů

16. května 2011 v 22:07 | Pavel Míl

O víkendu 7. a 8. května se v Trutnově - Poříčí konal již 47. ročník trutnovských slalomů a sprintů.

Pro velký úspěch předchozího ročníku byl zařazen doplňkový závod OPEN C2 mix, který spočíval ve sprintu smíšených posádek na otevřených turistických kanoích.

Bez chyby bylo počasí, které, zejména v sobotu, skoro připomínalo letní měsíce. V neděli se dopoledne trochu ochladilo, což otužilým vodákům nikterak nevadilo, ale odpoledne již zase vysvitlo slunko a dotvořilo všeobecnou pohodu.

Stalo se již nepěknou tradicí, že na termín pořádání našich závodů byl vypsán veřejný závod v Táboře a kvalifikační závod ve Veltrusech. Oba závody bohužel dokázaly odčerpat značnou část závodníků, kteří jinak do Trutnova často jezdili a jistě by i přijeli.
I přes to děkujeme všem závodníkům a příznivcům trutnovských slalomů, že se k nám, do Trutnova, vrací a užívají si s polečně s námi báječnou přírodní vodu řeky Úpy.

Snad se podaří pro příští ročník vyladit kalendář tak, aby pokud možno nekolidoval s jinými závody.

Letošní zima sněhem zrovna moc neoplývala a to co nahoře bylo nachystáno, bohužel plynule roztálo v březnu, kdy byly nevývale vysoké teploty. V podstatě jsme letos jarní vodu v Úpě prakticky nezaznamenali.
To však ale nemohlo zaskočit již tradičního stavitele trati Jirku Háka, který dokázal postavit trať i za tak nízkého stavu, že se vlastně ani nedrhlo o dno a závody se mohly uskutečnit.

Jak to na závodech vypadalo můžete posoudit ve fotogalerii, kterou z velké části pořídil Martin Záruba.

Letošní závody jsme mohli uspořádat díky laskavé pomoci našich partnerů, kteří si zaslouží náš vřelý dík.

47. ročník trutnovských slalomů a sprintů

19. dubna 2011 v 22:08 | Pavel Míl
Tak tu máme další, již 47. ročník trutnovských slalomů a sprintů.
Všechny vás srdečně zveme na tradiční trutnovské jarní slalomy a sprinty, které budou letos v poněkud netradičním čase, o víkendu 7. a 8. května v Trutnově - Poříčí u loděnice.Program závodů:
Sobota 7. května
08:00 - výdej startovních čísel
09:00 - porada vedoucích oddílů a rozhodčích
09:30 - ukázková jízda
10:00 - start závodu

Pořadí kategorií:
K1m, C1ž, C2 - obě jízdy, K1ž, C1 - obě jízdy (bez přestávky)

14:00 - výdej startovních čísel (kdo si nevyzvedl ráno)
14:00 - porada vedoucích a rozhodčích u loděnice v Poříčí
15:00 - předpokládaný start 1. jízdy závodu (bude upřesněno na poradě v 14:00)
30 min po dojetí 1. jízdy - start 2. jízdy

Pořadí kategorií:
C1M, K1Ž, K1M, C2M a C1Ž

Neděle 8. května:
08:00 - výdej startovních čísel
09:00 - porada vedoucích oddílů a rozhodčích
09:30 - ukázková jízda
10:00 - start závodu

Pořadí kategorií:
K1m, C1ž, C2 - obě jízdy, K1ž, C1 - obě jízdy (bez přestávky)

14:00 - výdej startovních čísel (kdo si nevyzvedl ráno)
14:00 - porada vedoucích a rozhodčích u loděnice v Poříčí
15:00 - předpokládaný start 1. jízdy závodu (bude upřesněno na poradě v 14:00)
30 min po dojetí 1. jízdy - start 2. jízdy

Pořadí kategorií:
C1m, K1m, K1ž, C2m, C1ž, C2ž

Doplňující informace:
V případě zájmu bude v sobotu uspořádán speciální závod HEAD TO HEAD, s hromadným startem, závod, kterého se budou moci zúčastnit i neregistrovaní odvážlivci z řad veřejnosti. Závod je možné absolvovat na libovolném plavidle.

V případě zájmu bude po skončení závodu k dispozici možnost raftování přes slalomovou trať pro veřejnost
Přijďte se pobavit a spolu s trutnovskými vodáky oslavit 47. výročí trutnovských slalomů, závodů s jednou z nejdelších tradic v celé České republice vůbec.

Závody se uskuteční za laskavé podpory těchto partnerů:
Knihkupectví U Veselých

Jak bylo na 46. trutnovských slalomech a sprintech

26. dubna 2010 v 22:38 | Pavel Míl
O víkendu 24. a 25.4 se v Trutnově na Úpě uskutečnily tradiční závody ve vodním slalomu (již 46.) a závody ve sprintu.
Akci doplnily netradiční vložené závody "C2 Open mix" a  "Head to Head".

Závod ve slalomu obsahoval 21 branek, které musel každý závodník absolvovat, pokud možno bez dotyku. Každý dotyk byl penalizovám 2 trestnými vteřinami, špatné projetí nebo minutí branky 50 vteřinami.
Vyhrával ten závodník, který projel trať v nejktratším čase. Počítala se lepší ze dvou jízd.

Závod ve sprintu se jel na slalomové trati na sjezdových lodích. Cílem bylo projet úsek tratě co nejrychleji.

Doprovodné vložené závody byly určeny nejen pro registrované závodníky, ale zúčestnit se mohl každý, kdo měl odvahu se pustit do peřejí řeky Úpy.

Závod "C2 Open mix" se jel na otevřených turistických lodích. Podmínkou byla smíšená posádka (muž a žena). Tento závod měl letos svoji premiéru a těšil se neobyčejnému zájmu. Jelo se na dvě kola (dvě jízdy) a dosažené časy se sčítaly.

Závod "Head to Head" se již stává trutnovskou tradicí- Letos se jel již třetí ročník.

Na závěr bylo ještě pro nejmenší přichystáno nečekané dobrodružství - splutí slalomové trati na raftu pod vedením zkušeného vůdce Ondry Moštěka.

Letošní závody měly po několika letech punc mezinárodních závodů. Síli přijeli poměřit vodáci z Lešné v Polsku a dokonce jeden závodník byl až z dalekého Japonska.

Počasí letošnímu ročníku mimořádně přálo, tak si každý jistě přišel na své.

Jak to na závodech vypadalo je patrné z fotogalerie.
Video ze závodů na Trutnovinkách.cz


Závody bylo možné uspořádat za laskavé podpory následujícch partnerů, kterým tímto děkujeme.

Mediální partneři:Partneři:
Knihkupectví Veselý

46. ročník trutnovských slalomů

28. března 2010 v 15:58 | Pavel Míl
Tak jsme se konečně vyhrabali ze sněhu a je před námi další vodácká sezóna. Mezi první závody sezóny patří již tradičně slalomy v Trutnově. Letos se pojede již 46. ročník.

Závody se budou konat o víkendu 24. a 25. dubna v prostoru loděnice v Trutnově Poříčí.¨


Program závodů:
Sobota 24. dubna
08:00 - výdej startovních čísel
09:00 - porada vedoucích oddílů a rozhodčích
09:30 - ukázková jízda
10:00 - start závodu

Pořadí kategorií:
K1m,C2 - obě jízdy, K1ž,C1 - obě jízdy (bez přestávky)

14:00 - výdej startovních čísel (kdo si nevyzvedl ráno)
14:00 - porada vedoucích a rozhodčích u loděnice v poříčí
15:00 - předpokládaný start 1. jízdy závodu (bude upřesněno na poradě v 14:00)
30 min po dojetí 1. jízdy - start 2. jízdy

Pořadí kategorií:
C1m, K1m, K1ž, C2m, C1ž, C2ž


Neděle 19. dubna:
08:00 - výdej startovních čísel
09:00 - porada vedoucích oddílů a rozhodčích
09:30 - ukázková jízda
10:00 - start závodu

Pořadí kategorií:
K1m,C2 - obě jízdy, K1ž,C1 - obě jízdy (bez přestávky)


14:00 - výdej startovních čísel (kdo si nevyzvedl ráno)
14:00 - porada vedoucích a rozhodčích u loděnice v poříčí
15:00 - předpokládaný start 1. jízdy závodu (bude upřesněno na poradě v 14:00)
30 min po dojetí 1. jízdy - start 2. jízdy

Pořadí kategorií:
C1m, K1m, K1ž, C2m, C1ž, C2ž

Doplňující informace:
V případě zájmu bude v sobotu uspořádán speciální závod HEAD TO HEAD, s hromadným startem, závod, kterého se budou moci zúčastnit i neregistrovaní odvážlivci z řad veřejnosti. Závod je možné absolvovat na libovolném plavidle.  

V případě zájmu bude po skončení závodu k dispozici možnost raftování přes slalomovou trať pro veřejnost


Přijďte se pobavit a spolu s trutnovskými vodáky oslavit 46. výročí trutnovských slalomů, závodů s jednou z nejdelších tradic v celé České republice vůbec.Trutnovští vodáci

Závody se uskuteční za laskavé podpory těchto partnerů:


Mediální partneři:
Partneři:
Knihkupectví Veselý

Jak bylo na 45. Trutnovských slalomech

20. dubna 2009 v 22:53 | Pavel Míl
O víkendu 18. a 19.4 se v Trutnově na Úpě uskutečnily tradiční závody ve vodním slalomu (již 45.) a závody ve sprintu.
Akci doplnil netradiční závod head to head.

Závod ve slalomu obsahoval 21 branek, které musel každý závodník absolvovat, pokud možno bez dotyku. Každý dotyk byl penalizovám 2 trestnými vteřinami, špatné projetí nebo minutí branky 50 vteřinami.
Vyhrával ten závodník, který projel trať v nejktratším čase. Počítala se lepší ze dvou jízd.

Závod ve sprintu se jel na slalomové trati na sjezdových lodích. Cílem bylo projet úsek tratě co nejrychleji

Závod head to head bylo zpestření pro závodníky i pro diváky. Vylosované trojice jeli ve třech rozjížďkách, kdy první zbtrojice postupoval do finále. Cílem bylo ze startu co nejrychleji doběhnout do místa nalodění a co nejrychleji projet část slalomové tratě s jednou protivodnoub brankou. Cíl byl pod mostem u loděnice.
Vítězem závodu head to head se stal Martin Kádrle, na druhém místě se umístil David Stolín a třetí Přemysl Hein.

Počasí se sice proti předchozím dnům trochu pokazilo (ochladilo se), ale to nemohlo otužilé vodáky odradit od toho, aby spolu změřili síly. Snad jenom trošku klesla voda, která byla i tak vynikající, viz fotogalerie.

Výsledky sobotaFotogalerie


Trutnovské závody objektivem fotografa Josefa Holana

Trtunovské závody byly uspořádány s laskavým přispěním následujcích partnerů:

Mediální partner:

Partner:

Základní škola Trutnov 3Kamenictví Beneš

45. ročník trutnovských závodů

15. března 2009 v 11:50 | Pavel Míl

Je to neuvěřitelné, ale letos slaví trutnovský vodní slalom již 45 let!!!
Tuto tradici založili před lety trutnovští lyžaři, když na horách na jaře začal mizet sníh. Tehdy lyžaři vyměnili lyže za pádla a kanoistikou si zpestřovali své lyžařské aktivity. Na tyto doby dodnes vzpomíná řada pamětníků. Podmínky k tomuto ryze přírodnímu sportu jsou u nás víc než vhodné. Přímo Trutnovem protéká řeka Úpa, daleko není ani na Labe a Metuji.
 
 

Reklama