Květen 2014

Oslavili jsme padesátku!

3. května 2014 v 12:09 | Pavel MílO víkendu 19.-20. dubna jsme společně oslavili padesát let trvávání kanoistiky v Trutnově.
Oslavili jsme ji, jak jinak, než závody. Pro letošní jubilejní ročník se nám podařilo získat pořadatelství pro MČR veteránů ve slalomu a klasickém sjezdu. Tím jsme získali možnost zavzpomínat na vodáckou minulost s našimi kamarády z jiných oddílů, kteří již také něco pamatují, a přitom stále ještě na vodě jezdí a nebo se kolem vody stále pohybují.

Trochu jsme se obávali následků letošní extrémně teplé zimy, kdy na horách napadlo velmi málo sněhu. Protože na Úpě není žádná přehrada, jsou trutnovští vodáci zcela závislí na zimním přídělu sněhu.

Nakonec se nám podařilo postavit takovou trať, která byla i za velmi nízkého stavu vody průjezdná.
Na hlavní slalomový závod MČR veteránů ve slalomu, který se jel v něděli, nás ale Krakonoš nenechal na holičkách a poslal nám trochu vody navíc. Ve finále byla v neděli voda, vzhledem k všeobecným podmínkám, velmi příjemná.
Nemohli jsme si stěžovat ani na počasí, které bylo vzhledem k termínu konámí, rovněž velmi příjemné.

Sjezdový závod jsme bohužel museli, právě kvůli stavu vody v Úpě, přesunout na Labe na úsek ze Dvora Králové do Žirče.
Je škoda, že se původní záměr, vést sjezdový závod přes město, nepodařilo zrealizovat, protože by to zcela jistě přispělo ke zvýšení atraktivity a zájmu o tento sport a zpestřilo sobotní život v centru Trutnova.
Pevně však věříme, že se do budoucna tento záměr podaří realizovat.

Souběžně se závodem ve MČR veteránů v klasickém sjezdu, který se jel na Labi, byl na loděnici, na slalomové trati uspořádán vložený závod ve velmi mladé, ale o to dynamičteji se rozvíjející vodácké disciplíně - Paddelboardech.

V sobotu večer, jsme se, po sobotním závodním programu, všichni společně sešli na vodácké párty kde zahráli kapely "Jakž-Takž" a "Až naprší a uschne".

A jak to na vlastních závodech vypadalo se můžete podívat v naší galerii ze slalomů a sjezdů.

Pevně věříme, že i druhá padesátka, do které jsme se přehoupli, bude alespoň tak úspěšná, jako ta minulá, kdy se nám podařilo vychovat celou řadu reprezentantů a i mistrů světa.

Letošní závody a oslavy padesátin bychom nedokázali realizovat bez laskavé pomoci našich partnerů a sponzorů, kterým za to patří vřelý dík.