Květen 2012

Jak bylo na 48. ročníku Trutnovských slalomů a 1. a 2. Bohemia Media Českém poháru žáků ve vodním slalomu

8. května 2012 v 0:58 | Pavel Míl |  Trutnovské slalomy
O víkendu 5. a 6. května se na Úpě opět závodilo ve vodním slalomu. Po několika letech se tak do Trutnova vrátila vyšší soutěž v podobě dvou závodů seriálu Českého poháru žáků ve vodním slalomu na divoké vodě.

Společně s nimi se odjel již 48. ročník Trutnovských slalomů, slalomů, které se těší vůbec nejdelší tradici v celé České republice.

Díky Českému poháru žáků se tak do Trutnova sjeli závodníci z celých Čech a Moravy. Sešla se zde celá žákovská závodnická špička, která byla podporována řadou vynikajících závodníků z řad dospělých, kteří mají i zkušenosti s reprezentačními starty. Za všechny můžeme například zmínit naší dřívější, velmi úspěšnou, reprezentantku Zdenu Grossmannovou, která se nyní věnuje výchově další vodácké generace.

Letos jsme měli štěstí nejen na počasí ale zejména na vodu, kterou nám Krakonoš poslal přesně podle potřeby.
S vodou máme v Trutnově obecně problém, protože jsme v jarních měsících silně závislí pouze na množství sněhu na horách a v létě pouze na srážkách. I přes to jsme dokázali vychovat celou řadu velmi úspěšných závodníků, jak ve slalomu, tak ve sjezdu. Za sjezdaře jmenujme alespoň ty nejúspěšnější - několikanásobného mistra světa Aleše Marka nebo momentálně velmi nadějného Matyáše Zierise, který již do mezinárodních medailových pozic dokázal také promluvit loňským druhým místem na mistrovství světa juniorů.

Tomu, že byl o závody opravdu velký zájem, dosvědčuje i to, že mnohé oddíly na závody přihlásily i předžáky, tedy věkovou kategorii nejmladších závodníků do 11 let, kteří správně ještě se staršími na takto náročné trati nemohou startovat. Proto jsme pro ně připravili samostatný vložený závod, ve kterém se i ti nejmladší mohli poprat s nástrahami trutnovských peřejí.

Nejstarším závodníkem potom byl František Nedvídek ze Dvora Králové na Labem, který je i ve svých 68 letech neustále velmi aktivní a pro řadu, o mnoho let mladších závodníků, je doposud vážnou konkurencí.

Na Úpě se letos závodilo ve všech lodních kategoriích, včetně té nemladší a stále více populárnější, C1ž - Kanoe jednotlivců - ženy. Zde byl zájem zejména z řad starších a mladších žaček. I trutnovský oddíl měl v této kategorii své želízko v ohni, a sice Terezii Mílovou, která se nakonec umístila na v sobotu na 5. a v neděli na 6. místě v kategorii C1ž.

Trutnovské barvy hájil i dorostenec Adrián Pospíšil, který v kategorii C1m v sobotu i v neděli vybojoval ve věkové kategorii dorostenců starších pěkné 2. místo.

Trutnovský oddíl dále reprezentovali:

K1m: Horyna Lukáš(18), Marek Lukáš(29), Jezvina Václav (55), Bouček Stanislav (29 ŽS),
Koblížek Daniel (22 ŽM)

C1ž: Mílová Terezie (5 ŽS)

C2m: Vorel Zdeněk, Machek Radek (2 VM)

K1ž: Mílová Terezie (10 ŽM), Čermáková Jitka (37), Zelenková Iva (39 VM)

C1m: Moštěk Ondřej (5), Bolehovský Jiří (4 VM), Hák Jiří (1 VS), Machek Radek (18),
Pospíšil Adrian (2 DS), Albrecht Miroslav (6 VM), Míl Pavel (5 V)


Závody se uskutečnily za laskavé podpory těchto partnerů: